Kronika Parafialna A. D. 2011

A. D. 2011

DZIEŃ CHOREGO

11 II 2011

Światowy Dzień Chorego – Msza Święta w naszej parafii z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 1800.

DUCHOWE PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI

JANA PAWŁA II

06 III 2011

W ramach przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II- adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1500.

20 - 23 III 2011

Nasza wspólnota parafialna przeżywała coroczne ćwiczenia duchowe, którym przewodniczył ks. Paweł Makarewicz.

DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ OJCA ŚWIĘTEGO

13 V 2011

Z naszej parafii miał miejsce wyjazd z na dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. Wyjazd zorganizował Ks. Seweryn.

Msza Święta dziękczynna odbyła się o godz. 1300 na Placu Jana Pawła II, pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD, biskupa ełckiego.

BIERZMOWANIE

04 VI 2011

J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii.

Podczas tej samej uroczystej Mszy Świętej, ks. Biskup wprowadził kandydatów do służby ministranta w ich posługę.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

12 VI 2011

W naszej parafii miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Mszy świętej o godz. 1230 przewodniczył ks. Proboszcz Marek Święch.

Kandydatów do sakramentu przygotował Ks. Seweryn Modrzejewski.

19 VI 2011

W niedzielę Trójcy Świętej w naszej parafii miała miejsce uroczystość odpustowa. Sumie odpustowej o godz. 1300 przewodniczył Ks. Artur Gawrychowski, proboszcz z Pisza.

Po Mszy Świętej odbył się festyn parafialny, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z księdzem asystentem przy współpracy z radą parafialną.

Na festynie było wiele gier i zabaw, loterii fantowych, konkursów. Był poczęstunek na gorąco, kiełbaski, ognisko, bigos, ciasta.

23 VI 2011

W naszej parafii miała miejsce Uroczystość Bożego Ciała. Msza święta miała miejsce w kościele parafialnym o godzinie 1230 następnie z pod kościoła wyruszyła procesja ulicami miasta Rucianego- Nidy.

VII PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI

24 - 25 VI 2011

Z naszej parafii już po raz VII wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Świętej Lipki pod hasłem: „Żyć w Komunii z Bogiem.

Pielgrzymowaniu przewodniczył ks. Wikariusz Seweryn Modrzejewski. Parafianie aktywnie zaangażowali się w tę formę modlitwy i licznie ruszyli na szlak po Mszy Świętej o godz.700, której przewodniczył ks. Wikariusz.

Ks. Proboszcz na całe pielgrzymowanie wszystkim pątnikom udzielił błogosławieństwa i odprowadził wraz z parafianami pielgrzymów do obrzeży miasta.

WAKACJE

24 VI - 30 VIII 2011

Rozpoczął się okres wakacyjny. Przy naszej parafii były organizowane zabawy dla dzieci z inicjatywy Caritas i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zabawy odbywały się w każdy wtorek i czwartek od godz. 1500 pod przewodnictwem Pani Karoliny Marcińczyk.

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W GIETRZWAŁDZIE

11 IX 2011

Odbyła się pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu. Były tam uroczystości odpustowe. Udział w tej pielgrzymce wzięło wielu parafian, by pogłębić swoją wiarę.

OBŁÓCZYNY NASZYCH ALUMNÓW

29 IX 2011

Alumni Konrad Sobiecki i Adam Żełobowski na uroczystej Mszy św. w Katedrze Ełckiej ubrali po raz pierwszy sutanny poświęcone przez J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura.

Naszym Alumnom w tym dniu towarzyszyli najbliżsi, obecny był również ks. Proboszcz Marek wraz z ks. Sewerynem oraz delegacją z parafii.

ZADUSZKI I AKCJA ZNICZ

30 X – 04 XI 2011

Młodzież z naszego KSM przygotowała montaż słowno- muzyczny na temat Dnia Zadusznego, a także przeprowadziła akcję znicz zapalając znicze na zapomnianych i zaniedbanych grobach.

04 - 06 XII 2011

Przez trzy dni w naszej parafii odbywały się rekolekcje dla wiernych, które miały na celu zbliżenie do Boga i odnowienie przymierza z Nim.

Rekolekcje adwentowe prowadzone były przez ks. Arkadiusza Brozio który wyłożył i wyjaśnił uczestnikom rekolekcji Słowo Boże i naukę Jezusa Chrystusa w taki sposób, aby pomóc zainteresowanym w usprawnianiu relacji z Bogiem.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

24 – 26 XII 2011

Pasterką sprawowaną o godz. 2400 uczciliśmy Narodzenie Syna Bożego.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej świątyni zostały przedstawione Jasełka przygotowane przez KSM, scholę parafialną, ministrantów i lektorów pod opieką Ks. Seweryna i Karoliny Marcińczyk.

Wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym na terenie parafii życzyliśmy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH

29 XII 2010

Młodzież z parafii wyjechała do Berlina na spotkanie młodych w duchu Taizé.

KONIEC ROKU KALENDARZOWEGO

31 XII 2011

Uroczystą Mszą Świętą z nabożeństwem dziękczynno - błagalnym zakończyliśmy rok kalendarzowy 2011.

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 10:40