Kronika Parafialna A. D. 2009

A. D. 2009

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE I WYSTĘP CHÓRU PISKIEGO

11/01/2009

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Eucharystyczny Ruch Młodych przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe w naszym Kościele.

Na Mszy świętej o godz. 9oo wystąpił chór Piski, który prowadził Pan Lech Ostrowski.

FERIE ZIMOWE

29/01 – 01/02/2009

W Augustowie u Sióstr Rodziny Maryi odbyły się dni modlitwy i wypoczynku dla dziewcząt z szkoły gimnazjalnej, licealnej i starszych. Kilka osób z naszej parafii wzięło udział w tym spotkaniu modlitewnym.

Podczas ferii zimowych kilku lektorów, maturzystów z naszej parafii udało się na rekolekcje powołaniowe do Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

20 21/03/2009

W sklepach naszego miasta została przeprowadzona Wielka Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka była zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas.

WIZYTACJA KANONICZNA

15 – 17/05/2009

Nasza wspólnota parafialna przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził J. E. Ks. Bp Romuald Kamiński.

Ksiądz Biskup odwiedził Przedszkole i Szkoły leżące na terenie naszej parafii, a także w dniu 17/05/2009 r. spotkał się z grupami parafialnymi: Radą duszpasterską, Radą ekonomiczną, Kołami różańcowymi, Odnową w Duchu Świętym, scholą młodzieżową, scholą dziecięcą, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Eucharystycznym Ruchem Młodych, Parafialnym Oddziałem Caritas, Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz z rodzicami kapłanów pochodzących z naszej parafii.

Na zakończenie wizytacji Ks. Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z naszej Parafii.

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ

31/05/2009

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii Świętej.

Uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1230, w czasie której został udzielony Sakrament Eucharystii grupie dzieci przewodniczył ks. Proboszcz Marek Święch.

PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI

29 – 30/05/2009

Z naszej parafii po raz kolejny wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Świętej Lipki, której przewodniczył ks. Wikariusz Karol Nowikowski.

07/06/2009

Nasza Wspólnota parafialna przeżywała doroczną Uroczystość odpustową ku czci Trójcy Świętej. Sumie odpustowej o godz. 1300 przewodniczył Ks. dr Stanisław Jóźwiak – Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

Po Mszy Świętej odbył się festyn parafialny, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z księdzem asystentem Karolem Nowikowskim. Na festynie było wiele gier i zabaw, loterii fantowych, konkursów. Był poczęstunek na gorąco, kiełbaski, ognisko, bigos, ciasta.

11/06/2009

W naszej parafii miała miejsce Uroczystość Bożego Ciała. Msza święta miała miejsce w kościele parafialnym o godzinie 1230 następnie z pod kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta.

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE

27/06/2009

Po Mszy wieczornej odbyło się spotkanie popielgrzymkowe przy wspólnym ognisku. Przybyli pątnicy by powspominać wspólne pielgrzymowanie. Były zdjęcia, śpiewy, a także gorące kiełbaski.

PIELGRZYMKA DO STUDZIENICZNEJ

04/07/2009

Odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium w Studzienicznej. Była to pielgrzymka chorych oraz Służby zdrowia, by uprosić wiele łask dla naszej parafii.

WAKACJE

05/07 – 30/08/2009

Rozpoczął się okres wakacyjny. Przy naszej parafii były organizowane zabawy dla dzieci z inicjatywy Caritas i Katolickiego stowarzyszenia Młodzieży. Zabawy odbywały się w każdy wtorek i czwartek od godz. 1500 pod przewodnictwem Pani Karoliny Marcińczyk.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01/11/2009

Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w naszym Kościele sprawowane były o godz. 900, 1800.

Na cmentarzu przy kaplicy pogrzebowej o godz 1200 sprawowana była uroczysta koncelebra, po niej wyruszyła procesja po cmentarzu, w czasie której miała miejsce modlitwa za zmarłych.

Po procesji była możliwość poświęcenia nowych nagrobków.

CZUWANIE MODLITEWNE

02/11/2009

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych przygotowało czuwanie modlitewne połączone z inscenizacją słowno - muzyczną.

03 – 05/12/2009

Przez trzy dni w naszej parafii odbywały się rekolekcje dla wiernych, które miały na celu zbliżenie do Boga i odnowienie przymierza z Nim. Rekolekcje adwentowe są szeroką tematycznie formą przedstawienia uczestnikom obrazu Pana Boga, skłonienia do refleksji nad różnymi aspektami wiary i modlitwy, a także wytrwałości w dążeniu do budowania pod nie solidnych fundamentów.

Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczył ojciec Bolesław Konopka OFMCap, kapucyn, który wyłożył i wyjaśnił uczestnikom rekolekcji Słowo Boże, a także ukazał życie i nauczanie o. Pio.

BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

11 – 12/12/2009

Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę żywności, na terenie naszej parafii. Zebrano ponad 900 kg żywności.

ZAKOŃCZENIE ROKU KALENDARZOWEGO

31/12/2009

Uroczystą Mszą Świętą z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym zakończyliśmy Rok Kalendarzowy 2009.

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 10:41