Kronika Parafialna A. D. 2008

A. D. 2008

ZABAWA KARNAWAŁOWA

12/01/2008

Nasz parafialny zespół Caritas, przy pomocy Karoliny Marcińczyk, rodziców i młodzieży zorganizował zabawę karnawałową dla dzieci.

17 20/02/2008

Na progu Wielkiego Postu nasza parafia przeżywała rekolekcje wielkopostne, które poprowadził o. Marek Tomczyk z zakonu Paulinów.

PIELGRZYMKA DO EŁKU

29/03/2008

Odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Pielgrzymkę zorganizowały Koła Różańcowe. Z parafii wybrało się ponad 50 pielgrzymów, by wspólnie modlić się i wypraszać łaski dla siebie i bliskich.

DZIEŃ MŁODZIEŻY

19/04/2008

Odnowa w Duchu Świętym zorganizowała wyjazd na I Diecezjalne Spotkanie Młodych. KSM, LSO, oraz inne grupy młodzieżowe z naszej parafii uczestniczyły w diecezjalnym Dniu Młodzieży.

Ks. Biskup otworzył i poświecił Szlak Papieski i pobłogosławił pierwszych pielgrzymów podążających jego szlakiem.

POWSTANIE PARAFIALNEJ STRONY INTERNETOWEJ

07/04/2008

Powstaje parafialna strona internetowa na której zostają zamieszczone intencje mszy świętej, ogłoszenia parafialne, rys historyczny parafii, przydatne informacje o sakramentach, dane o grupach istniejących w parafii.

Adres strony: nida.diecezja.elk.pl

KATECHEZY POWOŁANIOWE

11/05/2008

O. Tomasz Polek z zakonu Misjonarzy Klaretynów wygłosił w naszej parafii kazania powołaniowe, które miały na celu pomóc młodym ludziom z naszej parafii odnaleźć swoja drogę życiową. W tygodniu miały miejsce katechezy w szkołach średnich.

18/05/2008

Nasza parafii świętowała odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją wokół Kościoła miała miejsce o godzinie 1300.

Mszy Świętej przewodniczył oraz wygłosił kazanie Ks. kan. Stanisław Ławrynowicz proboszcz z parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Rucianem - Nidzie.

Po Mszy Świętej w parafii miał miejsce festyn, oraz liczne gry i zabawy dla dzieci.

IV PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI

30 – 31/05/2008

Tradycyjnie z naszej parafii udała się pielgrzymka do Świętej Lipki. Hasłem przewodnim pielgrzymki były słowa: "Bądźcie Uczniami Chrystusa". Była to już IV pielgrzymka, w której uczestniczyło ponad 60 osób z naszej parafii.

Pielgrzymkę przygotował i poprowadził Ks. Karol Nowikowski.

WAKACJE

01/07/ – 01/09/2008

Podczas wakacji odbywały się zabawy dla dzieci przy parafii organizowane przez ks. Proboszcza, które miały miejsce w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę od godziny 1500 - 1700. Zabawy prowadziła pani Karolina Marcińczyk, którą wspomagał KSM.

RODZINNY ZESPÓŁ "OGRÓD WYOBRAŹNI"

10/08/2008

W naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy Rodzinny Zespół państwa Zalewskich z Brańska - "Ogród Wyobraźni".

Zespół swoim śpiewem i grą towarzyszył nam na każdej Mszy Świętej. Po Mszy była możliwość wysłuchania krótkiego koncertu zespołu oraz można było nabyć książki i płyty.

ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI OBRAZU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W RODZINACH

19/10/2008

W naszej parafii dobiegło końca nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego. O godzinie 1800 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza. Msza św. miała charakter dziękczynny za nawiedzenie i wyświadczone łaski.

06 – 08/12/2008

W naszej parafii miały miejsce rekolekcje adwentowe, które poprowadził ksiądz Andrzej Borkowski, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wiartlu.

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY

20/12/2008

Oddział naszego parafialnego KSM przeżywał nawiedzenie obrazu i relikwii Bł. Karoliny Kózkówny.

Peregrynacja miała miejsce we wszystkich oddziałach KSM w naszej Diecezji.

Młodzież zrzeszona w KSM naszej parafii miała możliwość za przyczyną Bł. Karoliny zawierzać Chrystusowi swoje młode życie.

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 10:42