Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio

Grupa Modlitwy

Świętego Ojca Pio

Grupa Modlitwy św. Ojca Pio w parafii pw. Trójcy Świętej w Rucianem - Nidzie, działa od grudnia 2009 r. Jest owocem modlitw wiernych i rekolekcji adwentowych przeprowadzonych w 2009 r., w duchu Świętego Spowiednika z San Giovanni Rotondo - przez  ojca Bolesława Konopka OFMCap.

W lipcu 2010 roku zostały uroczyście wprowadzone relikwie i obraz św. Ojca Pio, który został umieszczony w ołtarzu bocznym.

W każdy trzeci piątek miesiąca, Msza Święta o godz. 1800, jest sprawowana w intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Mszę Świętą poprzedza modlitwa różańcowa o godz. 1730 (z wyjątkiem maja i czerwca).

Na zakończenie Mszy Świętej odbywa się nabożeństwo do Św. Ojca Pio oraz spotkanie formacyjne.

Moderatorem grupy jest Pani Zofia Kuliś, a opiekunem duchowym – ks. Marek Święch (proboszcz).

Grupa Modlitwy św. Ojca Pio składa się z ośmiu mniejszych grup którym przewodniczą:

Zofia Kuliś

Barbara Bałdyga

Zofia Moroz

Wanda Moroz

Stanisława Cwalina

Krystyna Iwanowska

Jadwiga Waśniewska

Grażyna Dryżba

Nasza Grupa Modlitwy św. Ojca Pio jest wpisana do rejestru
Grup Modlitwy - w San Giovanni Rotondo we Włoszech.

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 10:48